ΠΜΣ Οικονομική Επιστήμη, Τμήμα Οικονομικών Επιστημών

ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ

Dr. Yuan Zhang: Distribution-Free Matrix Prediction Under Arbitrary Missing Pattern

DR. YUAN ZHANG: DISTRIBUTION-FREE MATRIX PREDICTION UNDER ARBITRARY MISSING PATTERN

Παρασκευή 17 Μαΐου 2024
Distribution-Free Matrix Prediction Under Arbitrary Missing Pattern Dr. Yuan Zhang Associate Professor, Department of Statistics, Ohio State University
Απώλεια Ομότιμου Καθηγητή Βασιλείου Δαλαμάγκα

ΑΠΩΛΕΙΑ ΟΜΟΤΙΜΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΔΑΛΑΜΑΓΚΑ

Το ΠΜΣ Οικονομική Επιστήμη με λύπη του ανακοινώνει το θάνατο του ομότιμου καθηγητή και διδάσκοντος στο Πρόγραμμα Βασίλειου Δαλαμάγκα.

Ο Διευθυντής, η Συντονιστική Επιτροπή, οι λοιποί διδάσκοντες κι οι φοιτητές του Προγράμματος εκφράζουν τα ειλικρινή συλλυπητήριά τους στους οικείους του.

Μεταπτυχιακό σεμινάριο-συζήτηση: Technofeudalism: What Killed Capitalism

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ-ΣΥΖΗΤΗΣΗ: TECHNOFEUDALISM: WHAT KILLED CAPITALISM

Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2023
Το ΠΜΣ «Οικονομική Επιστήμη» οργανώνει ένα μεταπτυχιακό σεμινάριο-συζήτηση για το νέο βιβλίο του καθηγητή του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών του ΕΚΠΑ Γιάνη Βαρουφάκη Technofeudalism: What Killed Capitalism.