ΠΜΣ Οικονομική Επιστήμη, Τμήμα Οικονομικών Επιστημών

ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ

Μεταπτυχιακό σεμινάριο με αφορμή την έκδοση στα ελληνικά του συλλογικού τόμου «Πολιτικές Διαιρετικές Τομές & Κοινωνικές Ανισότητες»

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΜΟΥ «ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΔΙΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΤΟΜΕΣ & ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΑΝΙΣΟΤΗΤΕΣ»

Τετάρτη 19 Ιουνίου 2024
Το ΠΜΣ «Οικονομική Επιστήμη» διοργανώνει μεταπτυχιακό σεμινάριο με αφορμή την έκδοση στα ελληνικά του συλλογικού τόμου «Πολιτικές Διαιρετικές Τομές & Κοινωνικές Ανισότητες» των Amori Getin, Klara Martinez Toledano, Thomas Piketty.
Ορκωμοσία αποφοίτων ΠΜΣ Οικονομική Επιστήμη

ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΠΜΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ

Η ορκωμοσία των αποφοίτων του ΠΜΣ Οικονομική Επιστήμη θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 10 Ιουλίου, 6μ.μ., στο Γρυπάρειο Μέγαρο.

Michalis Psalidopoulos: “A History of Modern Greek Economic Thought” (graduate seminar)

MICHALIS PSALIDOPOULOS: “A HISTORY OF MODERN GREEK ECONOMIC THOUGHT” (GRADUATE SEMINAR)

Τετάρτη 12 Ιουνίου 2024
The MPhil Programme in Economics organizes a graduate seminar on Michalis Psalidopoulos’ new book, “A History of Modern Greek Economic Thought” (Routledge, 2024).
Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων για την εισαγωγή νέων φοιτητών ΣΤΟ ΠΜΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ για το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΝΕΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΣΤΟ ΠΜΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2024-2025

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) στην Οικονομική Επιστήμη απευθύνεται σε πτυχιούχους με στόχο μεταπτυχιακές σπουδές στην κατεύθυνση της απόκτησης Διπλώματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΔΜΣ) και προοπτικά της εκπόνησης διδακτορικής διατριβής στην Οικονομική Επιστήμη.

Στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών δίνεται έμφαση στην οικονομική θεωρία...